top of page

... probíhá postupná aktualizace ...

LIDÉ

Lidé
MH
BITTENGEL Günter

Günter BITTENGEL

* 14. 7. 1966

Patron, UEFA Pro

Jsou jména fotbalistů, která přímo symbolizují věrnost fotbalové Dukle, jedním z nich je i Günter Bittengel.

Vždyť žlutočervený dres Dukly oblékal úctyhodných sedmnáct let. Jako mladší i starší žák, jako dorostenec, voják základní služby i jako profesionální fotbalista. I když toto označení se oficiálně používá až od roku 1990. Bittengel, kterého do áčka povolal trenér Jiří Lopata, hrál za Duklu v časech, kdy její hvězda na fotbalovém nebi pomalu zapadala. Přesto v roce 1990 ještě dokázala vybojovat Československý pohár. V Prešově dne 13. května nastoupila k finálovému utkání proti Interu Bratislava a po remíze 1:1 vyhrála na kopy z pokutové značky 5:4. V základní sestavě odehrál celý zápas i Günter Bittengel.

V roce 1991 odešel na zahraniční angažmá do německého Krefeldu, kde skoro šest let kopal za tamější klub Bayer / KFC 05 Uerdingen. Dvakrát – 1992 a 1994 – byl Günter u toho, když tým postoupil do bundesligy. Po návratu domů hrál ještě tři roky za Blšany, s nimiž v roce 1998 postoupil do nejvyšší soutěže českého fotbalu – 1. Gambrinus ligy. S fotbalem skončil jako hráč v roce 2000, ale jen s tím vrcholovým – léta pak kopal pro zábavu s partou bývalých dukláků kolem Luďka Macely přebor Středočeského kraje za SK Černolice.

To už se ale Bittengel vydal na trenérskou dráhu. Přes Blšany, Viktorku Žižkov, Horní Počernice a Čelákovice se vrátil zpět do pražské Dukly. Na Julisku, kde se nikdy nepřestal cítit doma.

V létě 2007 se FK Dukla Praha vrátila do sféry profesionální kopané. Hraje na Julisce II. ligu a trenér Günter Bittengel byl zase u toho.

Od roku 2010 působil v klubu na pozici sportovního ředitele. V současné době je v klubu pověřen vedením úseku mládeže.

KUCHA%C5%98%20Martin_edited.png

Martin KUCHAŘ

12. 5. 1999

student UEFA A

S prvními fotbalovými krůčky začal v 7 letech na pražské Dukle s ročníkem 2000. Jako o rok starší nebyl přesunut mezi své vrstevníky, a tak se stěhoval na FC Přední Kopaninu, kde strávil většinu své mládežnické kariéry. Dále se podíval po hostováních na Aritmu nebo do Slavoje Český Krumlov. Po skončení ve starším dorostu se již neprosadil do branky v dospělém fotbale, a tak zkusil štěstí ve futsalu na pražské Slavii. Futsal ho však tolik nenaplňoval. O letních prázdninách 2017 se začal věnovat lektorování sportovních kroužků pro děti na dětských táborech. Tato práce ho natolik bavila, že začal lektorovat kroužky i ve školách pro organizaci Kroužky. Na konci roku 2017 jej zpět na Julisku přivedla nabídka zapojit se do trénování klučící přípravky. Během pár let si vyzkoušel trénování školičky, přípravek nebo i role asistenta u mladšího dorostu (U16) nebo starších dorostenek (WU18).

Během trénování v roce 2020 začíná studovat na Pedagogické Fakultě Univerzity Karlovy obor Vychovatelství. Souběžně pracuje ve škole Střední, Základní a Mateřská škola pro sluchově postižené v Holečkově ulici na Praze 5. Zde pracuje jako vychovatel ve školní logopedické družině.

Od začátku roku 2021 působí jako asistent trenéra A – týmu žen po boku Jakuba Kowolowského. Aktuálně je studentem UEFA A licence.

Ve volném čase se rád věnuje i jiným sportům jako např. plavání, boxu nebo cvičení v posilovně.

novak_filip.png

Filip NOVÁK

4.2.2004

UEFA B

Fotbal začínal hrát v 5 letech v malé Valašské vesničce Nedašov. V pozdějším věku si jej vyhlédli v FC FASTAV Zlín, kde občas jezdil na tréninky, ale z logistického hlediska nebylo možné jezdit častěji, a tak tam pravidelně začal hrát až v 15 letech, kdy šel studovat na střední školu. Prošel 1. Celostátní dorosteneckou ligou, juniorskou ligou a také MSFL. S A-týmem Zlína absolvoval několik tréninků, ale do kádru se neprobojoval. A tak přestoupil do Viktorie Otrokovice (MSFL), při tom se živil tesařskou prací a dodělával střední školu. Z Otrokovic po půl roce působení dokonce dostal nabídku na Slovensko a to konkrétně do Púchova (II. liga) a na testy do Senice (tehdy I. slovenská liga), bohužel v zimě jej potkalo zranění a utnulo tak šanci a možnost vyzkoušet profesionální úroveň.

Během zranění, kdy nemohl hrát sledoval tréninky v rodném Nedašově a postupně se i zapojoval do trenérského řemesla, napřed u dorostenecké kategorie a poté občas i jako výpomoc u mužů.

,,Tady v Nedašově je skvělý trenér, otevřený novým věcem a celý tým, parta a lidé okolo fotbalu. Kluci mě přijali a trenér mi dal šanci a prostor si to vyzkoušet. Za což jsem moc vděčný, dokonce si myslím, že z toho těžím dodnes.”

A tak započala jeho trenérská kariéra :)

Fotbal dělá celý život a je pro něj vším. Ještě aktivně hraje ČFL - A a to za Sokol Hostouň. Také se stále věnuje trenérské kariéře v Dukle Praha u přípravek kategorie U9.

Postupně si doplňuje trenérské licence, momentálně má UEFA B licenci a hodlá pokračovat dál ve vzdělávání se v tomto odvětví. Také dálkově studuje Karlovu univerzitu se zaměřením na Tělovýchovu a v návaznosti na to učí na základní škole.

Práce s dětmi ho baví a rád dětem předává veškeré své dosavadní zkušenosti a vědomosti. Věří, že dětem má co dát.

Kopie PŘÍJMENÍ Jméno.png

Veronika FOJTÍKOVÁ

16.7.2002

UEFA B

S fotbalem začala ve svých necelých 14 letech, kdy po vyzkoušení několika sportů hledala nový. Začala tedy na Dukle pod vedením Marušky Havlasové. Začátky nebyly lehké, ale to se každým rokem zlepšovalo. Nakonec prošla kategorií starších žákyň, dorostenek a strávila necelé dvě sezóny v ženském B-týmu. Skončila s hraním, když si zranila koleno. Ale třeba se k tomu jednou vrátí. :)

V průběhu let navštěvovala dukelskou Školičku, zúčastnila se také dvou Duklakempů jako hráčka, později jako trenérka. v minulém roce získala trenérskou B licenci. 

Aktuálně z důvodu studijních povinností se fotbalu nevěnuje ani trenérsky ani hráčsky, ale zůstává s Duklou v kontaktu jako fanynka a správce sociálních sítí Dukla žen.

hypius_zdenek.png

Zdeněk HYPIUS

* 30. 12. 2002

Leader

S fotbalem začal v 5 letech na Spartě Praha, poté jeho cesta vedla na Duklu, kde hrál do svých 18 let a zažíval zde mnoho zážitků a to nejen fotbalových. Po opakovaném pneumotoraxu a dání přednosti práci skončil s aktivní kariérou a začal s předáváním zkušeností a trénováním. Nyní trénuje na Dukle Praha  ročník U11.

PAPE%C5%BD%20Pavel_edited.png

Pavel PAPEŽ

* 2. 6. 1990

UEFA B licence

Fotbal začal hrát až ve 12 letech. Jeho začátky jsou spojené se Sokolem Hořepník, kde nastupoval v okresním přeboru starších žáků. Další kroky ho vedly do klubu Slavoje Pacov, kde se hrál krajský přebor žáků. Jako dorostenec se fotbalově přestěhoval do svého rodného města, kde za FK Pelhřimov hrál dorosteneckou divizi. V tomto klubu strávil několik let, kdy nastupoval k zápasům mužů v divizi, ale také 1.A třídě. V současné době nastupuje za trenérský tým FK Dukla Praha, hrající nejnižší pražskou soutěž. Jeho nejsilnější fotbalovou vzpomínkou je zápas, ve kterém dal gól z přímého volného kopu, u kterého byli Petr Fišar, Pavel Sedláček a kluci z dukelské kategorie U15.

Po vystudování pedagogické fakulty v Českých Budějovicích se přesunul na studia do hlavního města, konkrétně na Fakultu tělesné výchovy a sportu. Díky svému tématu diplomové práce, se dostal ke sběru potřebných dat v klubu FK Dukla Praha, kde ze schůzky týkající se způsobu měření dat,  nakonec vzešla nabídka trénovat na Dukle. Na Dukle začal trénovat v roce 2014 u kategorie U14. Poté se přesunul k nejmenším dětem do naší dukelské Školičky, následovala předpřípravka (U7), mladší přípravka (U8, U9) a v současnosti trénuje v kategorii starší přípravky U10. 

Jeho profesní život je také úzce spojen s dětmi, po dokončení studií na VŠ začal pracovat jako průvodce v lesní mateřské školce, kde strávil intenzivní 4 roky a pochopil zde, jak je výchova dětí v předškolním věku velice důležitá. V současné době pracuje jako učitel tělesné výchovy na základní škole.

DIVI%C5%A0OV%C3%81%20Kate%C5%99ina_edite

Kateřina DIVIŠOVÁ

7. 10. 1997

C licence FAČR

...

PŘÍJMENÍ Jméno

Zdeněk KRPATA

...

...

...

FK_Dukla_Praha_black.png

Jaroslava JANKOVÁ

...

zdravotnice

....

LI%C5%A0KOV%C3%81%20Tereza_edited.png

Tereza LIŠKOVÁ

9. 1. 2002

trenérka - C licence FAČR

Fotbal začala hrát s klukama za tým AFK Libčice už v 5 letech. V tomto klubu strávila hezkých 6 let, než se vydala do prvního dívčího týmu FC Dobrovíz. Na Duklu přišla v roce 2016 do kategorie žákyň a dnes působí v ženách. V dorostenkách si zažila svůj největší úspěch, kdy s týmem porazila Hradec Králové a získala pohár ČR. Kromě hraní se už druhým rokem věnuje trénování v klubové fotbalové Školičce.

NOV%C3%81KOV%C3%81%20Daniela_edited.png

Daniela NOVÁKOVÁ

27. 10. 2003

UEFA Grassroots C

Ve svých 11 letech vyměnila fotbal za basketbal, kterému se věnovala 4 roky. Fotbal začala hrát na pražské Dukle a prošla zde žákovskými kategoriemi, kde hrála nejen v poli, ale několikrát plnila i roli brankářky.  V polovině první sezóny za dukelské dorostenky začala pomáhat trénovat přípravky v TJ Sokol Řepy. Práce s malými fotbalisty ji začala velmi naplňovat, a tak na konci sezóny s fotbalem jako hráčka skončila, aby se mohla naplno věnovat trénování. Teď trénuje třetí sezónu mladší přípravku v Řepích a od letošního září chodí i na Školičku na Dukle.

%C5%BD%C3%81KOV%C3%81%20Tereza_edited.pn

Tereza ŽÁKOVÁ

24. 4. 2002

trenérka - studuje UEFA B licenci

S fotbalem začala v 6 letech, po vzoru staršího bratra, v TJ SOKOL Dolní Počernice, mezi kluky. Po roce hraní se dostala k holkám na Spartu, kde si prošla přípravkovými kategoriemi. Následně hrála tři roky v Bohemians Praha. Poté jí Maruška Havlasová přivedla na Duklu do kategorie starších žákyň. V průběhu hraní se začala věnovat trénování, nejprve Školička, o rok později přidala ke Školičce dívčí tým WU9. Na začátku letošní sezóny ukončila hráčskou kariéru, aby se mohla naplno věnovat škole a trénování přípravek na Dukle. Momentálně studuje trenérskou UEFA B licenci, aby mohla dále rozvíjet své znalosti v oblasti trénování.
Terka je  studentkou střední školy stavební.

PŘÍJMENÍ Jméno

Daniel JEŽEK

24. 2. 2002

trenér

K fotbalu ho v 5 letech přivedl děda. Nastoupil do klubu FK Jablonec, kde působil dlouhých 8 let. Poté dostal nabídku do libereckého Slovanu. Zde byl sice krátce, ale byly to nejlepší sezóny. Kvůli škole se musel vrátit zpět do FK Jablonec, kde byl do odchodu na střední školu. Střední školu studuje v Turnově a nastala doba, kdy byl nucen volit mezi fotbalem a školou. Vyhrála škola, proto odešel do nižší soutěže do klubu Jiskra Mšeno A-tým, kde není taková časová náročnost. S Duklou se propojil přes bratra Jakuba a již třetím rokem rozvíjí děti na příměstských turnusech.

havlasova_maruska_edited.png

Maruška HAVLASOVÁ

* 26. 7. 1990

koordinátorka, trenérka - UEFA A

K fotbalu se dostala v sedmi letech v SK Jizera Předměřice, kde byly dívčí týmy. Prvních pět let chránila branku, již jako hráčka v poli se přesunula do pražské Sparty. V dospělém věku ji fotbalové kroky zavedly do klubu TJ Sokol Stará Lysá (původní Předměřice), kde hrála 6 let. Dukelský dres poprvé oblékla v roce 2012. Aktivní hráčskou kariéru zakončila na konci roku 2015, kdy upřednostnila trénování.
Již od roku 2013 vedla 5 sezón tým starších žákyň právě na Dukle, v sezóně 2018/2019 působila u A týmu žen po boku Michala Kolomazníka. Další trenérské zkušenosti sbírala od roku 2014 v klubové Školičce pro kluky a holky do 6 let, kterou vedla do konce sezony 2021/2022. Od léta 2022 se přesunula k předpřípravce U7. Souběžně má na starost Duklakempy a další klubové akce mládeže.

Pro radost přibrala kategorii U4, s dcerou se věnují všemu možnému.
Mládežnická Dukla ji přirostla k srdci a těší ji, že zde může spolupracovat se skvělými lidmi, kteří smýšlejí na podobné vlně.

Mimo fotbalové prostředí je absolventkou fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze, také ráda poznává nová místa a poslouchá českou hudbu.

janousek_tomas_edited.png

Tomáš JANOUŠEK

4.2.2004

UEFA B

Fotbal začal hrát ve čtyřech letech. Jeho fotbalové krůčky započaly v jeho rodných Roztokách u Prahy. Prošel zde nejmenšími kategoriemi a zároveň fotbal kombinoval s jinými sporty. V jedenácti letech se stal hráčem FK Dukla Praha. Zde prošel všemi kategoriemi až do staršího dorostu. V patnácti letech tady začal s trénováním těch nejmenších. Za celou dobu působení na Dukle mu zdejší filozofie přirostla k srdci. Další fotbalové kroky ho zavedly do Klubu FK Meteor Praha VII, kde hrál celostátní dorosteneckou soutěž. Nyní trénuje na Dukle nejmladší žákovskou kategorii, hraje za trenérský tým a věnuje se studiu, aby se mohl stát učitelem. Práce s dětmi ho naplňuje a je pro něj i „rodinnou tradicí.“ Mezi mimofotbalové aktivity patří posilování a plavání.

koci_vaclav.png

Václav KOČÍ

16.7.2002

UEFA C

Fotbal hraje od svých 4 let, kdy poprvé přišel na Julisku a strávil v ní 15 let v roli hráče ve všech ročnících od Školičky po B-tým Dukly. Prošel mnoho trenérů, kteří trénují i na kempech a dali mu toho hodně, jak k fotbalové stránce tak i vlastního rozvoje, která je v Dukle dlouhodobě rozvíjena. Po přestupu z mládežnické kategorie do chlapů strávil půl roku na hostování v divizním Kladně a poté se vrátil zpátky do B-týmu Dukly, kde dohrál jarní část soutěže. Po této zkušenosti věděl, že se fotbalu nechce věnovat na nejvyšší úrovni a tak se přesunul do Pražského přeboru, kde momentálně hraje za Přední Kopaninu.

Co se týče trénování je furt na začátku své kariéry, ale už nějaká léta vstupuje do tréninkových jednotek u našich nejmladších a u Školičky. V sezoně 2022/2023 působil v kategorii U7.

sedlacek_pavel_edited.png

Pavel SEDLÁČEK

* 9. 7. 1981

trenér - UEFA A licence

S fotbalem začal ve své rodné moravské vísce Všechovice, kde hrál žákovské a dorostenecké krajské soutěže a následně ve starším dorostu moravsko-slezskou dorosteneckou ligu za SK Hranice. Po studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu začal v roce 2004 svoji hráčskou a trenérskou kariéru v Dukle Praha, tehdy hrající pražský přebor. Následně prošel jako hráč řadou klubů na úrovni 3. ligy a divize s vrcholem v Čáslavi, kde si zahrál 2. ligu. Po naplnění touhy poznat svět, se po dvouletém pobytu v australském Sydney usadil v Praze a jeho první kroky vedly opět na Julisku. Nová filozofie Dukly a její přístup k dětem ho zcela nadchly a od první chvíle až doteď se cítí opravdu hrdý na svůj klub.

Kromě trenérského působení u žákovských a dorosteneckých kategorií Dukly pracuje jako učitel tělesné výchovy a angličtiny na základní škole.
V roce 2020 se šťastně oženil a s manželkou Evčou vychovávají dceru Evičku. Obě holky jsou velkými fanynkami Dukly.

kowolowski_jakub_edited.png

Jakub KOWOLOWSKI

12. 6. 1993

trenér - UEFA A licence

Jeho první fotbalové krůčky započaly v 5 letech ve fotbalovém klubu TJ Spartak Chodov, kde hrál až do přechodu mladších žáků. Poté se Jakub rozhodl z fotbalového prostředí odejít a okusit i další sporty. Házená, florbal, týmové sportovní hry to byly skvělé, ale vášeň k fotbalu z něho nikdy nevyprchala. Jak říkávala jeho mamka, byl posedlý fotbalem. Návrat k hraní přišel na přelomu dorostu a mužů, následně prošel několika kluby, ale díky vleklým zraněním se rozhodl skončit a přestěhoval se do Prahy. To byl první jeho životní milník, nové město, noví lidé a první trenérské krůčky, ty opravdové však přišly s inzerátem na trénování. K děvčatům na Dukle? Zvláštní, říkal si v té době. Uteklo už báječných 6 let, Kuba vystudoval tělesnou výchovu a sport na Masarykově univerzitě v Brně. Je kamarádem a trenérem nejmenších dětí ve fotbalové Školičce, v současné době vede dorosteneckou kategorii dívek WU18. Třetím rokem působí jako šéftrenér dívčí mládeže a zároveň jako lektor pro vzdělávání trenérek v České republice. Jeho největší vítězství je, že ho život baví, dělá to, co miluje a poznal plno skvělých lidí. Navzájem se inspirují a podílejí na svých životních cestách.

PŘÍJMENÍ Jméno

Ondřej HAVLAS

10. 7. 1985

UEFA B, A brankář

...

PŘÍJMENÍ Jméno

Filip NOVÁK

12. 5. 1999

C licence FAČR

Fotbal začínal hrát v 5 letech v malé vesničce Nedašov. Poté občas jezdil na tréninky do Zlína, ale časově nestíhal jezdit, a tak tam pravidelně začal hrát až v 15 letech, kdy šel studovat na střední školu. Prošel celostátní dorosteneckou ligou, juniorskou ligou a taky MSFL. S A-týmem absolvoval pár tréninků, ale do kádru se nedostal. A tak přešel do Otrokovic, při tom se živil tesařinou. Z Otrokovic dostal nabídku na Slovensko do Púchova a na testy do Senice, bohužel v zimě ho postihlo zranění a utnulo tu šanci.

Chodil se dívat aspoň na tréninky a postupně i pomáhat a zapojovat se v Nedašově napřed u dorostu a potom občas i jako výpomoc u chlapů. Zde je skvělý trenér, tým a celá parta okolo fotbalu, kluci ho přijali a trenér mu dal možnost si to vyzkoušet. Za což je moc vděčný.

A tak započala trenérská kariéra :).

Fotbal dělá celý život a je pro něj vším, chce u něj zůstat. I když už ne tolik v roli hráče jako v roli trenéra. Proto se začal věnovat trenérskému řemeslu, které ho hrozně chytlo a postupně si doplňuje licence, momentálně dělám UEFA B licenci.

Práce s dětmi ho baví a rád by dětem něco předal, věří, že jim má co dát.

KOŠATKOVÁ Eliška

Eliška KOŠATKOVÁ

13.12.2002

trenérka - C licence FAČR

K fotbalu ji přivedla ségra až ve 13 letech. Nejprve se v roce 2016 dva měsíce učila hrát u dorostenek v FC Mělník, ale po absolvování Duklakempu přestoupila do starších žákyň na Duklu. V současnosti hraje v Dukle za Ženy B. Kromě pokračování ve své hvězdné hráčské kariéře :) se od jara 2019 věnuje také trénování Školičky.

S prací s dětmi má zkušenosti i mimo fotbal. Dva roky pomáhala v nízkoprahovém centru. Na trénování nejmladších Dukláků a Duklaček ji nejvíce baví na každém tréninku vidět jejich rozzářené oči a úsměvy od ucha k uchu.

HYPIUS%20Zden%C4%9Bk_edited.png

Zdeněk HYPIUS

30. 12. 2002

trenér - Leader

....

FK_Dukla_Praha_black.png

Eva SEDLÁČKOVÁ

8. 6. 1988

aktivity

Na kempu vymýšlí mimofotbalové aktivity, jelikož fotbalu nerozumí. :) Dostala se k němu velmi pozdě, a to až přes svatbu s fotbalovým trenérem. Od dětství jezdila na turistické tábory plné her v přírodě. V dospělosti jí láska k hrám a dětem vydržela, i proto se stala učitelkou na 1. stupni ZŠ. Nebojí se různých výzev a ač je vzrůstem malá, dokáže si zjednat autoritu i u kluků, kteří ji o hlavu přerůstají. Přestože fotbalu plně nerozumí, je opravdu hrdá na svého manžela a „jeho“ klub Duklu, kde mají nastavenou filozofii blízkou jejímu srdci. Na kempy se vždy moc těší!

PŘÍJMENÍ Jméno

Adéla BAČKOVSKÁ

13. 11, 2003

trenérka - studuje UEFA B licenci

K fotbalu se dostala úplnou náhodou v deseti letech, kdy se zúčastnila ukázkového tréninku na Julisce a rozhodla se, že začne hrát dívčí fotbal za Duklu. Po čtyřech letech na hřišti začala nabírat zkušenosti také v pozici trenérky na Duklakempu. Kde dostala důvěru své tehdejší trenérky Marušky Havlasové, aby se stala asistentkou trenéra Michala Kolomazníka. Tato skvělá zkušenost jí natolik motivovala, že se rozhodla věnovat trénování naplno. Absolvovala základní trenérskou licenci a začala působit v kategorii dívek WU9. V sezoně 2019/2020 ukončila hráčskou kariéru a nyní dokončuje UEFA B licenci. Momentálně studuje pedagogické lyceum a působí jako trenérka u dívčích přípravkových kategorií WU9 a WU11.

PŘÍJMENÍ Jméno

Jiří SOLAŘ

16. 7. 1982

trenér brankařů, zdravotník

 Fotbal sledoval už jako dítě z kočárku. Táta chodíval na nedělní zápasy. Nejčastěji jste ho našli na vesnickém hřišti, kde trávil s ostatními veškerý volný čas hned po škole a před školou taky, tašky jako branky  a turnájek než otevřely základku. V rodném Nedašově ve druhé třídě z něj udělal trenér brankáře. Ve třetí třídě už chytal za starší žáky přebor žákovské župy a pamatuje si, že byl menší než půlka výšky branky.
Spolu se Zdeňkem Šenkeříkem šel ve 3. třídě do žákovské ligy do sousedního Brumova, do mladších žáků. V Brumově zůstal do 21 let a zachytal si v 15 letech I.A za B-tým a v 17 letech dokonce za A-tým MSFL. Velký hendikep měl výšku, tu ovšem nahrazoval tvrdou prací na tréninku a srdcem. Točily se kolem něj týmy Zlína, Jihlavy a další. Bohužel přestup se nikdy nekonal. Po vojně a návratu do Nedašova do III. třídy, ve 22  letech, zažil jeden z nejlepších zážitku . Ta generace talentu se sešla v jednom týmu, všichni z jedné vesnice a za 7 sezon byli v krajském přeboru Zlínského kraje. Za klobásku, s velkým srdcem a velkou partou se dokázal malý zázrak.
Mezi tím se neprosadil jak v Rakousku tak v Polsku v regionálních soutěžích. Po sériích zraněních s fotbalem skončil a začal trénovat dorost na vesnici. Bohužel pracovní vytížení v armádě ČR ho omezuje se naplno věnovat trénování. Znovu se obul do kopaček před 4 lety a pomáhá v Nedašově v krajském přeboru a s mládeži. Dospěl  k názoru, že musí předávat tradice fotbalu mladším. Nabídka Dukly a tréninky s dětmi mě neskutečně naplňují. Na Dukle jsem poznal úžasnou partu lidí s velkou pokorou a srdcem na právem místě, čehož si nesmírně vážím.
Snažím se najít pevnou pracovní dobu v armádě a věnovat se trénování, ale také studiu licence. Bohužel z důvodů vikendového vytížení, buďto prací na domě, studiem vysoké školy a také stále aktivním hraním v krajském přeboru, kde v týmu jsem hrající trenér a zdravotník. V plánu mám do konce tohoto roku propadlou licenci znovu vystudovat, jelikož chci rozšířit brankařskou školičku, kterou provozuji v rodném Nedašově, a také u přípravek v Fk Dukla Praha.

bottom of page